Kaspersky Container Security کانتینرسازی کسپرسکی

کانتینرسازی کسپرسکی (Containerization)  یکی از اصلی ترین روندهای به‌روز دنیای توسعه نرم افزار است. این فناوری اجازه می‌دهد تا پروسه‌های طراحی و ارائه App‌ها با شتاب بیشتری انجام شود. با این حال، راهکارهای امنیتی سنتی برای ویژ‌گی‌های معماری محیط کانتینر شده مناسب نیستند.

KCS و یا Kaspersky Container Security محصول ویژه‌ای است که برای محافظت از محیط‌های کانتینر شده شما و بهبود امنیت زیرساخت ترکیبی سازمان، طراحی و به تاز‌گی عرضه شده است. شبکه گستر به عنوان نمایندگی آنتی ویروس کسپرسکی در ایران مفتخر است که همزمان با عرضه جهانی این راهکار پیشرفته، آماده ارائه این محصول (کانتینرسازی کسپرسکی) در ایران می‌باشد. در ادامه در پیرامون امنیت شبکه گستر به معرفی این راهکار از کسپرسکی می‌پردازیم.

Kaspersky Container Security (KSC)

کانتینرسازی کسپرسکی راهکار امنیتی است که تمامی مراحل چرخه حیات یک برنامه و app کانتینر شده را پوشش می‌دهد، ازمرحله توسعه گرفته تا مرحله عملیاتی. این راهکار پروسه‌های کسب و کار شما را هم مسیر با استانداردها و مقرارات امنیتی محافظت کرده، و از پیاده سازی رویکرد DevSecOps پشتیبانی می‌کند.

امنیت کانتینرسازی کسپرسکی و یا Kaspersky Container Security محافظت جامعی را در مقابل آخرین تهدیدات سایبری به ارمغان می‌آورد، و با خودکار سازی انطباق سنجی سیاست‌های امنیتی، زمان تیم امنیت اطلاعات شما را آزاد می کند تا بتوانند بر موارد مهمتر تمرکز کرده، و زمان ورود به بازار را کاهش دهند.

Kaspersky Container Security اختصاصا برای محیط‌های کانتینر شده توسعه یافته است، برای اطمینان از محافظت در تمامی لایه ها از Container Image تا سیستم عامل میزبان.

“می‌دانستید 55% از شرکت‌ها عرضه برنامه خود را به علت مشکلات امنیتی کانتینر به تعویق اندخته اند؟”

ویژگی‌های کلیدی

یکپارچه سازی با پروسه توسعه

  • یکپارچه سازی با رجیستری‌های Image و سکوهای CI/CD
  • یکپارچه سازی با سیستم‌های اعلان و امنیت

ارکستراتور محافظت

  • اعمال امنیت در زمان اجرای کانتینر
  • یکپارچه سازی با سکوهای ارکستراسیون
  • نظارت بر پروسه‌ها و رویداد‌های درون خوشه

ممیزی تطابل با مقرارات

  • آنالیز آسیب پذیری امنیتی بر اساس پایگاه داده NIST
  • ممیزی معیارهای سنجش CIS

مجازی سازی و موجودی منابع خوشه

  • ابزارک‌های کاملا قابل شخصی سازی برای نمایش داده‌های تراکمی
  • موجودی شفاف از منابع

” می‌دانستید 93% از شرکت ها در 12 ماه اخیر از یک رخداد امنیتی در Kubernetes رنج برده اند؟”

اگر در مورد امنیت بستر کانتینر خود مانند داکر و یا Kubernetes سوالی دارید و یا اینکه درباره تفاوت امنیت کانتینر با امنیت برای مجازی سازی دچار ابهام هستید، کارشناسان خبره شبکه گستر، نمایندگی آنتی ویروس کسپرسکی در ایران آماده مشاوره و همراهی شما برای امن سازی محیط توسعه و عملیات سازمان شما می‌باشند.

” می دانستید 31% از شرکت ها مشتریان و یا درآمد خود را به علت مشکلات مربوط به امنیت کانتینر از دست داده اند؟”

 معماری Kaspersky Container Security

معماری کانتینر کسپرسکی
معماری کانتینر کسپرسکی

KCS محافظت برای تمامی مراحل طراحی و عملیات برنامه به ارمغان خواهد داشت و شامل سه بخش اصلی می شود: KCS Aget, KCS Scanner و KCS Control Server.

KCS Agent

آسیب پذیری‌ها در سطوح کانتینر، خوشه، و ارکستراتور شناسایی کرده، و از امنیت در هنگام اجرا اطمینان حاصل می‌کند. در خوشه به عنوان یک کانتینر مستقل نصب می‌شود.

اسکنر image و زیرساخت KCS (KCS Scanner)

رجیستری Image را از نظر مرتبط بودن و امنیت بررسی می‌کند. اسکنر همچنین Image‌ها را به عنوان بخشی از پروسه CI بررسی می‌کند، به همین علت خطرات مرحله ساخت را کاهش می دهد. در خوشه همراه با اجزای سرور ارکستراتور نصب می‌شود.

KCS Control Server

وظیفه نظارت بر وضعیت اجزای راهکار و تعامل بین آن‌ها را بر عهده دارد. و همچنین تجمیع اطلاعات رویدادهای شناسایی شده.

سخن آخر:

اگر یک استارت آپ و یا یک شرکت با محوریت تولید محصولات دیجیتال هستید، احتمالا تا الان نگران امنیت زیرساخت و فرآیند های DevOps خود بوده‌اید ولی راهکار مناسبی را یافت نمی‌کردید. حال به راحتی می‌توانید از طریق شرکت شبکه گستر نمایندگی آنتی ویروس کسپرسکی در ایران، کاملترین راهکار امن سازی کانتینر موجود را تهیه و با خیالی راحت به تولید نرم افزار خود بپردازید.

منبع: kaspersky

شرکت مهندسی شبکه گستر

بیش از سی سال تجربه موفق در ارائه محصولات امنیت شبکه

products

راهنمای انتخاب ضدویروس

شرکت مهندسی شبکه گستر

بیش از سی سال تجربه موفق در ارائه محصولات امنیت شبکه

products

مشاوره رایگان با کارشناس فروش

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد