نمایندگی آنتی ویروس مکافی (McAfee) در ایران

در پیرامون امنیت شبکه گستر به عنوان نمایندگی آنتی ویروس مکافی (McAfee) در ایران نگاهی به تاریخچه و تغییرات اخیر این شرکت بزرگ خواهیم داشت.

مسیر مکافی

شرکت مکافی از قدیمی‌ترین و همواره یکی از موفق‌ترین شرکت‌های ضدویروس جهان بوده است.

این شرکت، در سال 1987 توسط بنیانگذار آن، جان مکافی، تأسیس شد. بعدها، وی سهام خود را به‌طور کامل فروخت و از شرکت کناره‌گیری کرد ولی نام McAfee همچنان با این شرکت باقی ماند. البته برای مدت کوتاهی از اواخر دهه 1990 میلادی تا سال 2004، نام شرکت به Network Associates تغییر یافت ولی دوباره با تصمیم مدیران شرکت، نام McAfee انتخاب شد.

در سال 1998، این شرکت اقدام به خرید شرکت S&S International (سازنده ضدویروس Dr. Solomon’s Toolkit) که شرکت مهندسی شبکه گستر نمایندگی انحصاری آن را در ایران داشت، نمود. در پی این خرید، شرکت شبکه گستر نیز مانند دیگر نمایندگان بین‌المللی فعالیت خود را بر روی نرم‌افزارهای سازمانی ضدویروس McAfee ادامه داد.

شرکت مکافی در سال 2011 به تملک شرکت اینتل درآمد و نام آن به Intel Security تغییر کرد. در سال 2017، با توافق استراتژیک با TPG Capital و تقسیم سهام، مجددا شرکت مستقلی به نام  McAfeeشکل گرفت و محصولات سازمانی و خانگی با نام این برند ارائه شد.

در سال 2021، شرکت مک‌آفی از فروش خدمات و محصولات سازمانی خود به شرکت اس‌تی‌جی (STG) به مبلغ ۴ میلیارد دلار خبر داد. حدود سه ماه بعد، اس‌تی‌جی شرکت فایرآی (FireEye) را نیز به مبلغ 1.2 میلیارد دلار خریداری کرد. پس از مدتی کوتاه، اس‌تی‌جی از برنامه‌ریزی این شرکت برای ادغام محصولات سازمانی خریداری‌شده از مک‌آفی و محصولات فایرآی تحت برندی جدید با عنوان ترلیکس (Trellix) خبر داد. اکنون، حدود 2 سال است که این دو غول امنیت فناوری اطلاعات تحت نام Trellix، با تجربه بیش از 35 ساله خود افزون بر 40 هزار مشتری را در اقصی نقاط جهان با رویکردی نو، امن نگاه می‌دارند.

ترلیکس در ایران
ترلیکس در ایران

Trellix که به معنای تکیه گاه، ستون و چارچوب حائل برای نگهداری گیاهان و درختان و کنترل جهت رشد آنان است، با حدود 5 هزار کارمند در نقاط مختلف جهان و درآمد سالیانه 2 میلیارد دلار، یکی از ابرشرکت‌های حوزه امنیت در دنیا است.

با توجه به سابقه طولانی شبکه گستر در ارائه و پشتیبانی محصولات مک‌آفی در ایران، عرضه نسل جدید محصولات امنیت نقاط پایانی آن تحت برند تریلکس نیز ادامه داشته و وقفه‌ای در این امر ایجاد نشده است.

از جمله محصولات مکافی که به شرکت و برند تریلکس منتقل شده‌اند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازه وسیع محصولات تریلکس:

سخن آخر:

طبیعی است که با انتقال و ادغام McAfee Enterprise با FireEye تحت برند Trellix، برخی مشتریان محصولات سازمانی مک‌آفی سابق نگران ادامه استفاده از این محصولات بوده و یا در انتخاب محصولات تحت برند تریلکس دچار سردرگمی شوند. برای دریافت خدمات پشتیبانی این محصولات می‌توانید با شرکت مهندسی شبکه گستر، به عنوان نمایندگی آنتی ویروس مکافی در ایران و قدیمی‌ترین عرضه‌کننده محصولات ضدویروس در ایران تماس بگیرید. همچنین برای یک انتخاب مطمئن و آسوده مطابق با نیازهای شبکه خود می‌توانید از مشاورین با تجربه و متخصص شبکه گستر بهره مند شوید. شرکت شبکه گستر با 32 سال سابقه و دارا بودن بیشترین و بزرگترین پروژه‌های ضد ویروس و امنیت شبکه کشور، آماده ارائه خدمات مشاوره، پیاده سازی و پشتیبانی با بالاترین کیفیت به تمامی کسب و کارهای کوچک و متوسط تا سازمان‌ها و ارگان‌های کلان کشوری است.

منبع: Trellix

شرکت مهندسی شبکه گستر

بیش از سی سال تجربه موفق در ارائه محصولات امنیت شبکه

products

راهنمای انتخاب ضدویروس