۱۰ نرم افزار نرم افزار امنیت شبکه و اسکنر آسیب پذیری

در پیرامون امنیت شبکه گستر، به معرفی بهترین نرم افزار امنیت شبکه و ۱۰ نرم افزار اسکنر آسیب پذیری از نگاه گارتنر پرداختیم، حال در ادامه به معرفی پنج اسکنر آسیب پذیری برتر دیگر از نگاه گارتنر در سال 2023 می پردازیم.

6. Tripwire IP360 از شرکت Forta

“نیرومند، محصولی راحت برای شناسایی آسیب پذیری”

Tripwire IP360 به کاربران امکان داشتن دید کامل درون شبکه‌ای چه داخل سازمان و چه شبکه ابری خود می‌دهد، که شامل تمامی دستگاه‌ها به همراه سیستم‌ عامل‌ها، برنامه‌های کاربردی، و آسیب پذیری امنیتی مربوط به آن‌ها می‌شود.

راهکار مدیریت آسیب پذیری IP360 از یک معماری ماژولار بهره می‌برد که به راحتی امکان مقیاس پذیری بالا با پیاده سازی بر اساس نیازهای شما را دارد.

از ویژگی‌های قابل ذکر اسکنر آسیب پذیری Tripwire IP360 اعتبارسنجی و امتیازدهی معناگرای آن با تمرکز بر روی هشدارهایی است که حائز اهمیت هستند، و برای جلوگیری از تمرکز نابه‌جا بر روی هشدارهای کم اهمیت.

از دید رای دهندگان گارتنر IP360 ابزاری بسیار مفید است که به راحتی با شبکه، چه داخلی و چه ابری، کاربر با فناوری‌های فراوان خود ادغام و یکپارچه می‌شود، تا از امنیت مناسب آن اطمینان حاصل کرده و آسیب پذیری‌های شبکه شناسایی شوند. همچنین از دید کاربران راه‌اندازی این راهکار بسیار راحت و آسان است.

 

7.  GFI LanGuard از شرکت Aurea SMB Solutions (GFI Software)

” نرم افزاری خوب برای کسب و کار با اندازه متوسط”

LanGuard یکی از قدیمی‌ترین اسکنرهای آسیب پذیری است و شاید مشهورترین راهکار GFI که همیشه مورد علاقه متخصصان امنیت شبکه بوده است. با تمرکز فعلی GFI Software بر روی بازار کسب و کارهای کوچک و متوسط، LanGuard چندین امکان و قابلیتی که در راهکارهای بزرگتر موجود است را فدای راحتی برای استفاده و پیاده سازی برای کسب و کارهای متوسط کرده است. GFI LanGuard امکان مدیریت متصل، اسکن آسیب پذیری و ممیزی امنیتی شبکه را به کارشناسان امنیت شبکه داده و با اضافه کردن هوش مصنوعی (GenAI) به عنوان کمک و دستیار در مدیریت LanGuard و پیکربندی آن، بینش عمیق و محافظت شده را برای نقاط حساس شبکه شما فراهم می‌آورد.

GFI LanGuard
GFI LanGuard

8. Arctic Wolf Managed Risk از شرکت Arctic Wolf

“ارتباط با Arctic Wolf باعث خواب آسوده شما می‌شود”

Arctic Wolf یکی از سردمداران بازار در عملیات‌های امنیتی است. با استفاده از بستر ابریArctic Wolf، سازمان‌ها در پایان دادن به خطرات سایبری خود از طریق فراهم کردن عملیات‌های امنیت سایبری به عنوان خدمات نگهبانی عمل می‌کنند.

Arctic Wolf Managed Risk امکان کشف، ارزیابی، و ایمن ‌سازی محیط خود در برابر ریسک‌های دیجیتال را توسط بسترسازی برای پوشش تمامی سطوح حمله در سرتاسر شبکه، نقاط پایانی و محیط‌های ابری ایجاد می‌کند.

رای دهندگان گارتنر از سپردن مدیریت ریسک خود به Arctic Wolf خرسند بوده و معتقد هستند که تمامی نفرات تیم Arctic Wolf، خدمات کاملا شخصی سازی شده را ارائه می‌دهند.

9. WithSecure Elements Vulerability Management از شرکت WithSecure

“پاسخ به نگرانی فزاینده از تهدیدات امنیت سایبری”

شرکت F-Secure یکی از مشهورترین شرکت‌های حوزه امنیت سایبری است که در سال 2022 حوزه کسب و کار سازمانی خود را با نام WithSecure تاسیس کرد، و بخش تجارت امنیت مصرف کننده از WithSecure جدا شده و به عنوان یک شرکت مستقل با نام F-Secure در فنلاند شروع به کار کرده است.

WithSecure™ Elements Vulnerability Management یک اسکنر آسیب پذیری ابر محور، و با پیاده سازی آسان است که شبکه، اموال، وب عمیق (Deep Web) و استانداردها را پوشش می‌دهد. از ویژگی‌های آن گزارش خودکار فعالیت‌هایی مانند سواستفاده از برند کسب و کار و یا جلوگیری از ایجاد سایت‌های فیشینگ به نام شرکت، به همراه محافظت قدرتمند در مقابل باج افزار و حملات پیشرفته میتوان نام برد.

به نظر رای دهنده گان WithSecure Elements یک ابزار امنیت سایبری کامل است که برای شناسایی، ارزیابی و مدیریت آسیب پذیری‌های زیرساخت فناوری اطلاعات سازمان طراحی شده است و ابر-محور بودن آن به مدیریت آسان و دسترسی راحت آن کمک بزرگی کرده است.

WithSecure Elements Vulerability Management
WithSecure Elements Vulerability Management

10. Falcon Spotlight از شرکت CrowdStrike

“Falcon Spotlight یک منبع عالی برای هر سازمانی است”

Falcon Spotlight از شرکت بزرگ CrowdStrike ثابت کرده است که برای شناسایی آسیب پذیری‌های اموال دیجیتال بسیار با ارزش است.

از نظر رای دهندگان گارتنر، این راهکار مدیریت و اسکنر آسیب پذیری با ارزش‌ترین ابزاری بوده است که به ایشان کمک کرده تا آسیب پذیری‌هایی که حتی به آن‌ها فکر هم نمی‌کرده‌اند در مهمترین و آسیب پذیرترین نقاط زیرساخت خود را کشف کنند.

سخن آخر:

در معرفی نرم افزار امنیت شبکه و اسکنر آسیب پذیری عوامل بسیار زیادی دخیل هستند و برای انتخاب و رتبه، این محصولات مورد آزمون‌هایی با دقت بسیار بالا و جزئیات زیاد قرار می‌گیرند.

شرکت شبکه گستر با 32 سال سابقه و مجری بزرگترین پروژه‌های ضد ویروس و امنیت شبکه کشور مفتخر است که به عنوان نماینده رسمی جمعی از بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه، آماده ارائه مشاوره و پشتیبانی به سازمان‌ها و کسب و کارهای کوچک و کلان کشوری می‌باشد.

منبع: Gartner

 

شرکت مهندسی شبکه گستر

بیش از سی سال تجربه موفق در ارائه محصولات امنیت شبکه

products

راهنمای انتخاب ضدویروس

شرکت مهندسی شبکه گستر

بیش از سی سال تجربه موفق در ارائه محصولات امنیت شبکه

products

مشاوره رایگان با کارشناس فروش

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد