این راه همچنان ادامه دارد…

شرکت مهندسی شبکه گستر افتخار دارد که مجری برخی از بزرگترین پروژه‌های نصب و راه‌اندازی و طولانی مدت‌ترین قراردادهای نگهداری و پشتیبانی محصولات امنیت شبکه در کشور بوده است. این شرکت علاوه بر خدمات‌دهی به هزاران شرکت و سازمان که صدها هزار کاربر را در کشور شامل می‌شوند، دارای شبکه نمایندگی فروش و پشتیبانی در سراسر کشور می‌باشد.

تاریخچه شبکه گستر
لوگو dr solomons

شركت مهندسی شبـكه گستر كه در سال ۱۳۷۰ تأسیس گردیده، اولیـن شـركت ایـرانـی است كـه در زمینه نرم افزارهای ضـدویـروس فعـالیت تخصصی و متمـرکـزی را آغـاز كـرد. در ابتـدا، همكـاری مشتـركی بیـن شركت مهندسی شبـكه گستـر و شركت انگلیسی S & S International (تولید كننده ضد ویروس مشهور Toolkit) آغاز گردید. در مدت كوتاهی، با فعالیت شبكه گستر به عنوان نماینده رسمی و انحصاری S & S International در ایران، بـه تـدریج ضدویروس Dr Solomon’s Toolkit به محبوب ترین ضدویروس در ایران تبدیل شد.

لوگو مک آفی

پس از خرید شرکت S & S International  توسط شرکت McAfee در سـال ۱۳۷۷، شركت شبكه گستر نیز مانند دیگر نمـاینـدگان بیـن المللی فعـالیت خود را بر روی نرم افزارهای ضدویروس McAfee ادامه داد. در حال حاضر نیز شـركت شبكه گستر به عنوان فروشنده مجاز (Authorized Reseller) در منطقه خاورمیانه، به ارائه محصولات و خدمات درایران اقدام می نماید.
شرکت مهندسی شبکه گستر علاوه بر خدمات دهی به هزاران شرکت و سازمان که صدها هزار کاربر را در کشور شامل می شوند، مجری بزرگ ترین پروژه های نصب و پشتیبانی ضد ویروس در ایران بوده است.

لوگو Astaro

در سـال ۱۳۸۴ شـرکت مهندسی شبـکه گستر مـوفـق بـه کسب نـمـایـنـدگی رسمـی و انحصـاری شـرکت Astaro آلمان گردید. شرکت Astaro سـازنـده محصولات “مـدیریت یکپـارچـه تهـدیـدات” (Unified Threat Management – UTM) در اروپا بود که در سال ۱۳۹۰ توسط شرکت انگلیسی Sophos خریداری شد. تا سال ۱۳۹۰، شرکت مهندسی شبکه گستر به عنوان نماینده رسمی و توزیع کننده (Distributor) انحصاری در ایران، خدمات فروش و پشتیبانی این محصولات را ارائه می نمود. علاوه بر استفاده از محصولات امنیتی Astaro در صدها شرکت و سازمان، این محصولات امنیتی در چندین پروژه و طرح بزرگ کشوری نیز بکار گرفته شده اند.

لوگو سوفوس

به دنبال رشد چشمگیر و موفقیت جهانی محصولات امنیتی شرکت Astaro، در سال ۱۳۹۰ شرکت Sophos انگلیس، اقدام به خرید این شرکت آلمانی نمود. شرکت Sophos یکی از باسابقه ترین شرکت های تولیدکننده ضد ویروس در جهان است که اکنون طیف وسیعی از محصولات امنیتی را عرضه می کند.
به دنبال این نقل و انتقال، شرکت مهندسی شبکه گستر به عنوان نماینده شرکت Sophos ادامه فعالیت داده و اکنون محصولات Astaro سابق را تحت نام جدید Sophos  و دیگر محصولات امنیت شبکه این شرکت را در ایران عرضه می نماید.

لوگو قدیمی بیت دیفندر

از سال ۱۳۹۱، شرکت مهندسی شبکه گستر عرضه محصولات ضد ویروس Bitdefender را به عنوان نماینده و توزیع کننده (Distributor) رسمی در ایران، آغاز کرد.
عرضه محصولات ضد ویروس Bitdefender در کنار محصولات امنیتی McAfee، پاسخی به شرایط و نیازهای متفاوت کاربران و مدیران شبکه است. ضد ویروس چابک تر، مدیریت آسان تر و محصولی مقرون به صرفه تر، انتظاراتی بودند که برخی کاربران و مدیران شبکه های کوچک و متوسط داشتند و با عرضه محصولات ضد ویروس Bitdefender، شبکه گستر به نیازهای این بخش از بازار پاسخ داد.

نمایندگی آنتی ویروس کسپرسکی در ایران

سال 1400 برخی ملاحظات ملی و بین‌المللی و همچنین جایگاه ثابت شرکت Kaspersky در بین دیگر شرکت‌های ضدویروس رده اول جهان، آغازگر توجه شبکه گستر به این شرکت امنیتی بوده است. اکنون شرکت مهندسی شبکه گستر در قالب همکاری رسمی، محصولات و خدمات شرکت Kaspersky نیز را به کاربران ایرانی ارائه می‌نماید.

لوگو ترلیکس

دو شرکت امنیتی مک‌آفی اینترپرایز و فایرآی در اواخر سال میلادی ۲۰۲۱ توسط اس‌تی‌جی در هم ادغام شدند. این دو شرکت از زمستان سال 1400 با نام جدید ترلیکس، فصلی نو را در دنیای امنیت فناوری اطلاعات رقم می زنند.

با توجه به سابقه طولانی ارائه محصولات مک فی توسط شبکه گستر، ارائه این محصولات با نام جدید ترلیکس نیر همچنان توسط شبکه کستر ادامه داشته و هیچ تغییری تا این لحظه در نحوه ارائه این خدمات داده نشده است.

 

تاریخچه شرکت مهندسی شبکه گستر

شرکت مهندسی شبکه گستر

بیش از سی سال تجربه موفق در ارائه محصولات امنیت شبکه

products

راهنمای انتخاب ضدویروس

مشاوره رایگان با کارشناس فروش

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام*