دسته بندی: رسانه تصویری

ایران و جنگ های سایبری – قسمت اول، Stuxne

ایران و جنگ های سایبری – قسمت اول، Stuxnet

در 27 خرداد 1389، نمونه بدافزاری به دست کارشناسان امنیتی رسید که با تمام بدافزارهای کشف شده تا آن زمان تفاوت داشت. بدافزاری فوق پیچیده، مهندسی شده، با ده ها مجموعه کد رمز شده که به زبان­های برنامه نویسی مختلف نوشته شده بود.

ایران و جنگ های سایبری - قسمت اول، Stuxnet

ایران و جنگ های سایبری – قسمت دوم، Duqu

در دومین قسمت این مجموعه، به تحلیل بدافزار فوق پیچیده Duqu پرداخته می شود. Duqu در اواسط سال 1390 کشف و شناسایی شد. هر چند، در آمار ارائه شده توسط شرکت­های امنیتی در خصوص کشورهای هدف این بدافزار اختلاف نظر وجود دارد اما…

ایران و جنگهای سایبری – قسمت سوم، Flame

ایران و جنگ های سایبری – قسمت سوم، Flame

Flame، در اردیبهشت ۱۳۹۱ کشف و شناسایی شد. ساختار برنامه نویسی و عملکرد Flame در نوع خود بی نظیر و پیچیده تر از دو بدافزار Stuxnet و Duqu است که آنها نیز در حملات سایبری علیه ایران استفاده شده بودند. برای نمونه، یکی از بخش های کوچک و رمزگذاری شده Flame حاوی بیش از ۷۰ هزار سطر برنامه نویسی…

ایران و جنگ های سایبری - قسمت آخر، Equation Group

ایران و جنگ های سایبری – قسمت آخر، Equation Group

همانطور که در این کلیپ نمایش داده می شود ابزارها، بهره‌جوها (Exploit) و بدافزارهای استفاده شده توسط گروه Equation از بسیاری جهات مشابه روش‌ها و ابزارهایی است که توسط سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) مورد استفاده قرار می‌گرفته و در اسنادی که در سال ۲۰۱۳ به بیرون درز کرد، به آنها اشاره شده است.

صفر تا صد یک حمله فیشینگ

صفر تا صد یک حمله فیشینگ

عملیات مخرب فیشینگ کسب‌وکار بزرگی است که در 89 درصد موارد، توسط گروه‌های سازمان‌یافته انجام می‌شود. تنها در سال 2016، فیشینگ بیش از 3 میلیارد دلار خسارت وارد کرده.

باج افزار GlobeImposter

باج افزار GlobeImposter

از اوایل مرداد ماه نسخه جدیدی از باج‌افزار GlobeImposter از طریق هرزنامه‌ها در حال انتشار است و پسوند “726[dot]” را به فایل‌های رمزگذاری شده، الصاق می‌کند. این باج‌افزار از کلید 2048 بیتی RSA به منظور رمزنگاری فایل‌های کاربر استفاده می‌کند.

شبکه های مخرب یا Botnet چیست؟

شبکه های مخرب یا Botnet چیست؟

شبکه های مخرب که به Botnet مشهورند، از تعداد قابل توجهی از کامپیوترهای کاربران عادی که به بدافزار خاصی آلوده شده اند و از طریق آن تحت کنترل گردانندگان شبکه مخرب قرار گرفته اند، تشکیل می شوند.

باج افزار یا Ransomware چیست؟

باج افزار یا Ransomware چیست؟

باج افزار یا Ransomware گونه ای بدافزار است که از راه های مختلف دسترسی به فایل های کاربر را محدود ساخته و برای دسترسی مجدد، از او درخواست باج می کند. در این کلیپ انواع باج افزارها و نحوه عملکرد آنها مرور شده و راهکارهای پیشگیری و مقابله با این گونه از بدافزارها مورد بررسی قرار می گیرد. جهت دانلود این کلیپ با کیفیت HD به نشانی shabakeh.net/tv مراجعه کنید.

شرکت مهندسی شبکه گستر

بیش از سی سال تجربه موفق در ارائه محصولات امنیت شبکه

products

راهنمای انتخاب ضدویروس